• меси-
  • асистенция

Меси с две асистенции при успеха с 2:0

Барселона отново на върха след успех над Бетис - 1

Барселона се върна на върха в класирането, побеждавайки Бетис с 2:0 като гост в среща от 36-ия кръг на испанската Ла Лига, играна на стадион “Бенито Вилямарин”.

Каталунците изиграха посредствено първо полувреме, десетина минути преди края на което обаче андалусийци останаха с човек по-малко, заради червен картон на Вестерман.

Пет минути след почивката Барса откри резултата чрез Иван Ракитич, получил асистенция от Лионел Меси. След серия от пропуски, десетина минути преди края на мача се разписа и Луис Суарес, а Лео се отличи с ново голово подаване.

Барса събра 85 точки, колкото има и вторият Атлетико Мадрид. Реал Мадрид е трети с 84 пункта. Бетис е 13-и с 41 пункта, но тази вечер подпечата оставането си в елита.