Сестрите Уилямс отново мачкат на "Ролан Гарос"

• винъс-
  • "ролан гарос"-
  • четвъртия кръг

И двете намериха място в четвъртия кръг на турнира

Винъс и Серина Уилямс отново са сред едни от големите фаворити за спечелването на трофея от Откритото първенство на Франция. Американките записаха поредни победи и сравнително леко се класираха за четвъртия кръг на надпреварата.

Поставената под номер 9 в схемата Винъс отстрани представителката на домакините Ализе Корне със 7:6(5), 1:6, 6:0.

Срещата беше прекратена за два часа и половина при 2:1 за американката в първия сет. Винъс Уилямс достигна до финала на "Ролан Гарос" през 2002 година, когато загуби от сестра си Серина. В първия сет се игра без пробиви, но американката спечели тайбрека със 7:5 точки. Във втората част след 1:1 французойката взе пет поредни гейма и изравни.

Уилямс, която е носителка на седем титли от турнирите от Големия Шлем, изигра страхотен трети сет и спечели мача. В четвъртия кръг американката ще играе срещу осмата поставена Тимеа Бачински (Швейцария).

Защитаващата титлата си от миналата година и номер 1 в света Серина от своя страна надигра 26-ата в схемата представителка на домакините Кристина Младенович с 6:1, 7:6(10).

Американката спечели убедително първия сет, а втората част вървеше без пробиви, но при 6:6 гейма, точно преди началото на тайбрека двубоят беше прекъснат заради дъжд. След около два часа двете подновиха мача. Младенович изпусна сетбол при 9:8 точки, а Уилямс все пак стигна до успеха при петата си възможност, след като пропусна четири мачбола при 6:5, 7:6, 8:7 и 10:9.

По-малката от сестрите Уилямс се стреми да стане първата тенисистка с поредни титли на "Ролан Гарос" след белгийката Жустин Енен, която триумфира в при последователни сезона между 2005 и 2007 година.

Любопитното е, че Енен в момента е в треньорския щаб на следващата съперничка на Уилямс - Елина Свитолина от Украйна.