Прочутият норвежки биатлонист Емил Хегле Свендсен не е целувал гаджето си Саманта Скукранд от декември миналата година, за да не прихване вирус, който да саботира участието му на стартиращото днес световно първенство в австрийския зимен център Хохфилцен.
Любопитното е, че инициативата за това е на самата Саманта, която е ставала свидетел колко лесно Свендсен се разболява и това се отразява на постиженията му.
"Аз не боледувам често, но така или иначе усещам, че вкарвам в дома много микроби. Емил боледуваше често в последните години и аз не исках да го заразя", признава приятелката на четирикратния олимпийски и 12-кратен световен шампион.
"Старая се да вземам всички възможни превантивни мерки, за да се предпазя. Първата ми работа сутрин е да се погрижа за гърлото си. Понякога дори се събуждам посред нощ за това", добавя самият Емил.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 wwq
07:15 10.02.2017