• равенство

Иван Бандаловски дебютира за старозагорци

Верея и Черно море не се победиха - 1
Снимка: БТА

Верея и Черно море направиха 0:0 на "Трейс Арена" в среща от 23-ия кръг на Първа лига. Двата отбора си спретнаха здрава битка, от която никой не излезе победител.

Дебют за старозагорци направи бившият капитан на ЦСКА Иван Бандаловски. Той стартира като титуляр и престоя на терена през всичките 90 минути.

През първата част домакините бяха по-дейният отбор, но трудно съумяваха да създадат чисти голови ситуации пред Щром. "Моряците" пък разчитаха на епизодични контраатаки, като при една от тях бяха близо до гола. В 39-ата минута Борислав Балджийски отправи хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле, но Пламен Колев с една ръка изби в корнер.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Верея опитваше да пробие сгъстената отбрана на гостите, но трудно създаваше опасности.

В 69-ата минута Черно море можеше да открие, но Мартин Костадинов стреля неточно, останал сам срещу Колев. В 78-ата минута Еуженио също беше близо до попадение, но атрактивният му прехвърлящ удар беше отразен от стража на варненци.

В крайна сметка до края на срещата не паднаха попадения и двата отбора се поздравиха с по точка.

Във временното класиране Верея заема 9-о място с 27 точки, докато Черно море е 5-и с 36.