Бенфика и Порто не се биха в дербито на върха

• бенфика-
  • порто-
  • дерби

Отборите на Бенфика и Порто завършиха при 1:1 в голямото дерби на португалския футбол.

И двата тима започнаха срещата с много сагресия. Фелипе извърши нарушение срещу нахлуващия в наказателното поле Жонас Гутиерес още в 7-ата минута и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият изпълни наказателния удар и даде преднина на домакините от "Луш".

В началото на втората част Порто настисна и успя да възстанови равенството. В 49-ата минута се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на "лисабонските орли". Първо удар на Андре Андре бе избит от вратаря, а секунди по-късно топката стигна до Макси Лопус, който с бомбен шут бе точен аз 1:1.

Така срещата завърши без победител и двата тима продължават преследването помежду си в битката за титлата. Лидер е Бенфика с 65 точки, докато Порто е с едни по-малко - 64.