• манчестър юнайтед-
  • висша лига

Голмайсторът на Юнайтед изостава единствено от Дзола в престижна класация

Ибрахимович е великан и във Висшата лига - 1

Голмайсторът на Манчестър Юнайтед Златан Ибрахимович продължава с великолепното си представяне във Висшата лига. Шведската звезда демонстрира здрави нерви, след като вкара дузпа в 94-ата минута, с което спаси "червените дяволи" от домакинска загуба от Евертън – 1:1. Това беше общо 12-то попадение за ветерана в първенството, откакто навърши 35 г. на 3 октомври.

По този показател Ибра отстъпва единствено на легендата на Челси Джанфранко Дзола. През сезон 2002/03 италианецът наниза 14 попадения за "сините", въпреки напредналата си възраст – 36 г.

През този сезон Ибрахимович има общо 16 гола в 26 мача във Висшата лига, което му отрежда 5-то място в листата. До момента най-добър реализатор е звездата на Евертън Ромелу Лукаку, който се е разписвал 21 пъти.

Юнайтед пък не успя да спечели трети пореден мач на "Олд Трафорд" в шампионата. Освен равенството с "карамелите", 20-кратният шампион на Англия направи 0:0 с Уест Бромич и 1:1 с Борнемут. Заради изпуснатите точки у дома "червените дяволи" заемат 5-то място с 54 точки, на 4 т. зад 4-ия Манчестър Сити, който днес гостува на лидера Челси.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо обаче имат резервен вариант за участие в Шампионска лига през следващия сезон – Лига Европа, където съперник на четвъртфиналите е белгийският гранд Андерлехт.