• кешеру-
  • марселиньо-
  • лукоки-
  • червен картон

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 3:0 в среща от 16-ия кръг на Първа лига. "Орлите" нанесоха своя удар между 14-ата и 17-ата минута, когато се разписаха Клаудиу Кешеру и Марселиньо.

На полувремето роденият в Пловдив кечист Александър Русев се появи на терена и получи подарък от домакините, а това сякаш надъха "смърфовете" за обрат.

Локомотив започна по-силно втората част и пропусна няколко положения, но устремът на домакините понамаля след 67-ата минута, в която Пламен Николов заслужено бе изгонен за закъснял шпагат в краката на откъсващия се Лукоки.

Няколко по-късно токов удар спря осветлението на стадион "Локомотив" и двата тима не играха около 5 минути.

В продължението резервата Жоао Пауло оформи крайното 3:0, а с победата в Пловдив Лудогорец поведе с 4 точки пред ЦСКА след издънката на "червените" (1:1) в София срещу Ботев (Пловдив).