• карим бензема-
  • голово шоу-
  • моутим-
  • жозе моуриньо

Головото шоу на Ел Класико този път завърши без победители, грандовете си поделиха по едно полувреме

Отборът на Барселона продължава напред в битката за Купата на Краля.

„Каталунците” този път не успяха да се наложат над вечния съперник Реал Мадрид. Отборите обаче сътвориха голово шоу на „Камп Ноу” и завършиха наравно 2:2.

„Лос бланкос” започнаха зле мача и губеха с 2:0 още на полувремето, след головете на Педро (43’) и Дани Алвеш (45’).

Втората част обаче „белите” бяха преобразени и точно когато всички си казаха, че това е краят...момчетата на Моуриньо заиграха подобаващо и стигнаха до частичен обрат само в рамките на 5 минутки.

Звездата на отбора Кристиано Роналдо вкара за 2:1 в 68-ата минута, а само 4 по-късно равенството бе възстановено след гол на френския нападател  Карим Бензема.

До края на двубоя на терена имаше само един отбор. Реал даде най-доброто от себе си и бе на косъм от цялостния обрат.

Това обаче не стана и Моутим, макар и модифициран, пак бе изигран от Барса.

С общ резултат 4:3 „каталунците” отиват на полуфиналите за Купата на Краля. Реал от своя страна може да се задоволи с подобрената игра и 2-та гола на „Камп Ноу”, което обаче едва ли е достатъчно както за Жозе Моуриньо, така и за ръководството на кастилци.