• динамо-
  • масов бой
Масов бой при контрола на ЦСКА - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на ЦСКА загуби с 1:2 от  Динамо (Букурещ) във финала на турнира "Таурус къп" в Турция, който е и част от подготожката на "армейците" преди старта на втората част от българския шампионат.

Първото попадение в мача бе за Динамо и падна още в 8-ата минута на срещата. Футболистът на румънците Рус бе изведен сам срещу М'боли и пусна технично топката покрай стража на "червените".

Две минути по-късно Динамо можеше да удвои резултата, но играч на румънците нелепо пропусна вратата.

В 29-ата минута ЦСКА успя да изравни. След продължително разиграване се стигна до непокрития в наказателното поле Карачанаков, който бе спънат грубо от противников бранител и реферът отсъди 11-метров наказателен удар, който Жуниор Мораеш реализира със самочувствие.

В 66-ата минута Алексе овладя коженото кълбо с гръб към българската врата, обърна се на 90 градуса и с прецизен шут по земя вкара за пълния обрат на Динамо - 2:1.

Четири минути по-късно Мораеш вкара  втори гол за "червените". Той бе редовен, но съдията го отмени, присъждайки несъществуващо нарушение.

10 минути преди края на мача се разиграха грозни сцени по терена. Напрежението ескалира и в 80-ата минута голмайсторът за Динамо Рус изрита грубо отзад Мишел Платини.

Бразилецът се изправи и от своя страна отвърна с два ритника по играча на рунънския гранд

Последва масов бой между играчите на двата отбора. След мелето Платини и Рус бяха изгонени с червени картони.

В крайна сметка контролният двубой завърши при резултат 1:2 в ощърб на българския тим.