• италия-
  • хърватия-
  • лосано-
  • михайлов

Испания е новият-стар шампион на Европа по футзал. Иберийците надвиха с 3:1 след продължения големия си съперник на Стария континент Русия в драматичен финал в зала "Арена Загреб" в столицата на Хърватия. Редовното време завърши 1:1, като испанците губеха в резултата 34 секунди преди края, но успяха да изравнят с  гол на Серхио Лосано, който се превърна в герой за тима си, защото реализира и второто попадение за Испания.

Мачът бе изгледан на живо от президента на БФС Борислав Михайлов.

В мача за трето място Италия победи с 3:1 домакина Хърватия.

Това е четвърта поредна и общо шеста европейска титла за Испания в осмото издание на шампионатите на Стария континет по футзал. За четвърти път съперници на финала бяха Испания и Русия и за трети път в техния спор триумфът бе за иберийците.