• успех-
  • световно първенство

"Рискувахме и променихме тактиката си", заяви белгийският национал

Де Бройне: Беше голяма борба! - 1

Халфът Кевин де Бройне вкара втория гол за Белгия срещу Бразилия за успеха с 2:1 и беше избран за най-добър футболист в четвъртфиналния мач от световното първенство в Русия.

"Рискувахме и променихме тактиката си. Оставихме Ромелу Лукаку сам напред, защото знаехме, че и сам може да си създава положения. След почивката мачът беше различен. Бразилия започна да атакува много повече. Това беше изпитание за нашия характер, но се борихме през всичките 90 минути и успяхме", сподели Де Бройне след срещата в Казан.