Погба с първи голове за Юнайтед в Шампионска лига

• пол погба-
  • погба
Погба с първи голове за Юнайтед в Шампионска лига - 1
Снимки: БТА/ AP

Манчестър Юнайтед стартира изключително успешно сезона в Шампионската лига, след като извоюва победа над Йънг Бойс с 3:0 като гост в двубой от първия кръг в Група Н. Голямата фигура в състава на Жозе Моуриньо бе Пол Погба, който изведе отбора като капитан, реализира две попадения и асистира за третия гол, отбелязан от Антони Марсиал. Давид де Хеа също отново имаше важна роля, след като направи две класни спасявания още при резултат 0:0.

Домакините стартираха доста амбициозно, като особено деен бе Мбабу, който често атакуваше на висока скорост по десния фланг.
Двубоят продължи по динамичен и отворен начин до 22-рата минута, когато Шоу направи добър пробив, след което центрира ниско в наказателното поле, където Рашфорд засече с десния крак, но топката срещна гредата и впоследствие излезе в аут.

Де Хеа се намеси още веднъж, когато спаси шут на Фаснахт от далечна дистанция. Минута по-късно обаче Пол Погба спечели преднина на "червените дяволи" с първия си гол в Шампионската лига след завръщането си в Юнайтед. Французинът намери Фред на границата на наказателното поле, но бранител на домакините чукна топката от крака на бившия играч на Шахтьор. Тя отново се върна към Погба, който я нагласи на левия си крак и с хубав удар от 20-ина метра откри резултата.

В 42-рата минута гостите получиха доста пресилена дузпа, след като центриране на Шоу срещна ръката на Мбабу в наказателното поле. Ударът бе отблизо, а и ръката на бранителя бе почти прилепена до гърдите му. Това обаче не попречи на Погба да изпълни безупречно 11-метровия наказателен удар, вкарвайки втория си гол за срещата.

В 66-ата минута Марсиал уби интригата с трето попадение. Погба бързо изнесе топката през центъра, премина между няколко играчи в жълто и намери своя сънародник отляво. Марсиал шутира, получи се рикошет в крака на Камара, след което топката влезе в близкия ъгъл.

Това бе първи успех за Манчестър Юнайтед в мач от Шампионската лига в Швейцария от 16 години насам.