• тео уолкът
Арсенал обърна и Нюкасъл, завръща се в Топ 4 - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Арсенал записа поредния си драматичен обрат.

"Артилеристите" губеха с 0:1 от Нюкасъл на своя "Емиратс", но попадения на головата машина Робин ван Перси и защитника Томас Вермаелен, върнаха отбора в Топ 4 на Премиършип.

Хатем Бен Арфа откри резултата за "свраките" след 13 минути игра, но радостта на гостите трая кратко,защото още в ответната атака голмайсторът на "червените" Робин ван Перси възстанови равенството. Това бе 26-ти гол за RVP във Висшата лига от началото на сезона.

След това попадение Арсенал се вдигна на щурм и определено беше отборът, който повече търсеше победата.

Робин ван Перси, Томаш Росицки и Тео Уолкът имаха шансове да се разпишат до почивката, но ги пропиляха.

През втората част домакините се хвърлиха да натискат в търсене на трите точки, но гостите се бранеха доста успешно, видно удовлетворени от ремито.

Все пак голът за домакините падна, като това стане едва в последната атака в мача- в 5-ата минута на даденото от рефера продължение.

Тогава Томас Вермаелен взриви феновете на "Емиратс", вкарвайки на празна врата, след страхотна асистенция на Тео Уолкът.

Съставът на Арсен Венгер нямаше победа срещу "свраките" от 2009 година насам, но днес не само прекъсна тази тенденция, но и се превърна в първият отбор, който печели 4 последователни мача, след като е изоставал в резултата.

"Топчиите" бяха догонващи срещу отборите на Съндърланд, Тотнъм, Ливърпул и Нюкасъл, но въпреки това успяха да обърнат нещата в своя полза и да се поздравят с успеха.

Арсенал вече има 52 точки в актива си и задмина тима на Челси,който е с три по-малко, в битката за четвъртото място.

Трети е отборът на Тотнъм, с точка повече от момчетата на Арсен Венгер.

След този 28-ми кръг от първенството на Англия има нов лидер - Манчестър Юнайтед с 67т., пред Манчестър Сити с 66т.