• победа-
  • испания-
  • мач

Атлетико Мадрид надви Реал Сосиедад с 2:0

Отборът на Атлетико (Мадрид) записа убедителна победа с 2:0 над Реал (Сосиедад) в снощната среща от 10-ия кръг в Примера дивисион.

Резултатът бе открит от Атлетико чак в края на първото полувреме, когато Корея се пребори за топката и я изпрати към наказателното поле, където Навас успя да изчисти, но право в краката на Диего Годин, който не сгреши отблизо за 1:0.

В 61-ата минута, Филипе Луиш удвои, след като финтира съперников защитник в пеналта и бързо насочи топката към далечния ъгъл на вратата, оставяйки стража на гостите безпомощен - 2:0.

След тази победа, Атлетико зае лидерската позиция в Ла Лига с актив от 19 точки, докато Реал е на 12-ото място със същия брой пунктове.