• симон-
  • иснър
Тримата големи - на 1/4-финал на Индиън Уелс - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Първите трима в световната ранглиста Новак Джокович, Рафаел Надал и Роджър Федерер се класираха за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс, след като тази нощ записаха победи в пустинния град, предаде БГНЕС.

Световният номер едно бе затруднен от испанеца Пабло Андухар, но в крайна сметка спечели с 6-0, 6-7(5), 6-2 за 2 часа и 16 минути. Джокович не допусна нито един пробив в мача, но въпреки това Андухар се пребори за втория сет в тайбрек. На четвъртфиналите Ноле ще срещне Никола Алмагро, който отнесе Томаш Бердих с 6-4, 6-0. Федерер загуби първата чест срещу Томаш Белучи, но стигна до успеха с 3-6, 6-3, 6-4 за час и 40 минути. Швейцарецът реализира осем аса и спечели 82 процента от точките си на първи сервис. За място сред най-добрите четири той ще се бори с Хуан Мартин дел Потро, който победи в три сета Денис Истомин.

Рафаел Надал нямаше проблеми в своя мач от осминафиналите и даде само пет гейма на Александър Долгополов - 6-3, 6-2. Испанецът спечели 82 процента от точките при първи сервис и отрази всички пет възможности за пробив, които се откриха пред Долгополов. В следващия кръг той ще се изправи срещу аржентинеца Давид Налбандиян, който отстрани Жо-Вилфред Цонга в три сета. Последната двойка на четвъртфиналите е Жил Симон - Джон Иснър.