Късен гол на Дембеле спаси Барселона срещу Атлетико (Мадрид)

• победа-
  • ла лига
Късен гол на Дембеле спаси Барселона срещу Атлетико (Мадрид) - 1
Снимки: AP/БТА

Гол на резервата Усман Дембеле в края на мача донесе точката на Барселона при гостуването на Атлетико (Мадрид) в дербито от 13-ия кръг на Примера дивисион, пише Топ Спорт.

Срещата завърши 1:1, а "дюшекчиите" имаха аванс от 1:0 до 90-ата минута. При победа играчите на Диего Симеоне щяха да свалят днешния си съперник от върха в класирането. Вместо това обаче каталунците запазиха лидерската си позиция с актив от 25 точки, с една повече от мадридчани.

И все пак утре е възможно да има нов водач в лицето на Севиля, който при успех над Реал Валядолид ще събере 26 точки.

Двубоят на "Уанда Метрополитано" днес не предложи очакваните емоции и качество на футбола, дори напротив. Зрителите видяха твърде малко от двата отбора, които по-скоро гледаха да не загубят.

Затова и първото полувреме селекциите на Диего Симеоне и Ернесто Валверде не създадоха нито едно голово положение.

След почивката картината бе с една идея по-приятна за гледане, а в 60-ата минута дойде първата реална опасност за гол!

Антоан Гризман напредна от центъра, стигна почти до аутлинията отдясно в наказателното поле и даде остър пас по земя успоредно на вратата, където Диего Коста не успя да засече добре топката.

Последваха минути на натиск на "дюшекчиите", които имаха претенции за дузпа около четвърт час преди края на мача, когато Артуро Видал игра с ръка. И след намесата на ВАР обаче съдиите прецениха, че няма основание за санкция.

Стадионът избухна в 77-ата минута! Центриране към далечната греда намери Диего Коста, който с глава хвърли в екстаз привържениците на столичани — 1:0!

Каталунците нямаха какво да губят и тръгнаха да връщат попадението, взимайки поне частичен успех. В игра влезе Усман Дембеле, а появата му стана факт в 80-ата минута.

Развръзката дойде в последните секунди на редовното време!

Точно Дембеле бе намерен отдясно в наказателното поле, французинът сви топката с финт и с диагонален удар с левия крак я прати в мрежата, фиксирайки паритета — 1:1!

Двубоят бе по-специален за юношата на Барселона Серхио Бускетс, който изигра своя мач №500 с екипа на каталунците.