Юве пак победи, Кристиано пак вкара и постави рекорд (ВИДЕО)

• серия а

Торинският гранд дръпна с 9 на Наполи

Юве пак победи, Кристиано пак вкара и постави рекорд (ВИДЕО) - 1
Снимки: AP/БТА

Ювентус победи СПАЛ с 2:0 в среща от 13-ия кръг на Серия "А", която записа нов рекорд за Кристиано Роналдо в редиците на Ювентус.

Вчерашният мач започна с попадение на Роналдо в противниковата врата. Този гол бе записан под №10 от началото на сезона, което го превърна в №1 в историята на "бианконерите". Нито един футболист до този момент не бе успявал да отбележи десет гола в 16 срещи.

Кристиано Роналдо откри резултата в 29-ата минута след асистенция на Пянич, отбелязвайки седмото си попадение в първенството от началото на сезона. Португалецът бе най-бърз и засече центриране от фаул, прострелвайки вратаря от около 5-6 метра, което е негов гол в трети пореден мач за тима.

Марио Манджукич оформи крайното 2:0 в 60-ата минута, след като се възползва от лошо отбита от вратаря на СПАЛ топка и я вкара в мрежата.

Ювентус продължава без загуба в Серия "А" (само един равен) и вече води с 9 точки пред втория Наполи.