Григор Димитров стартира новия тенис сезон с убедителна победа (СНИМКИ)

Първата ни ракета надделя над Йошихито Нишиока

Публикувана: 31 Декември, 2018 15:31
7 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1399
Снимка: EPA/БГНЕС

Григор Димитров стартира новия тенис сезон с убедителна победа с 2:0 сета срещу Йошихито Нишиока. Гришо надделя с 6:3, 6:4 в отделните части.

Двамата застанаха един срещу друг в двубой от първия кръг на АТП 250 в надпреварата в Бризбейн, Австралия.

Григор започна колебливо и в първите си два сервис гейма спаси общо 5 точки за пробив. Той успя да направи брейк за 3-1 и с уверена игра затвори сета, след като при подаванията си даде само още една точка.

Във втората част хасковлията проби в оспорван гейм за 3-2 и добави още един брейк за 5-2. Нишиока усети, че Гришо вече е решил, че мачът е приключил и върна един пробив за 3-5.

Последният гейм от мача беше дълъг и оспорван, но българският ас успя да реализира третия си мачбол.

На 1/8-финалите Григор ще се изправи срещу Джон Милман от Австралия. Представителят на домакините се наложи драматично над американеца Тенис Сандгрен със 7-6(6), 6-7(6), 6-0 за 2 часа и 37 минути.

Единствената среща между Димитров и Милман на ниво АТП е от турнира в Бризбейн, когато играха във втория кръг на последното издание. Григор спечели с 4-6, 7-6(8), 6-3, стигайки до полуфиналите, където загуби от актуалния шампион Ник Кирьос.