Григор победи Милман и отиде на четвъртфинал срещу Нишикори в Бризбейн

Час по-късно игра на двойки и отпадна

Публикувана: 2 Януари, 2019 10:11
6 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1958

Григор Димитров се класира за четвъртфинал на турнира на твърди кортове от ATP 250 в Бризбейн (Австралия). Най-добрият български тенисист победи с 6-3, 6-4 представителя на домакините Джон Милман.

За разлика от миналата година, когато Гришо победи много трудно същия съперник, сега хасковлията беше убедителен и се наложи за 1 час и 29 минути игра.

27-годишният българин контролираше събитията на корта, като само в средата на втората част Милман имаше известно предимство.

Григор започна много силно и агресивно, пише topsport.bg. Австралиецът спаси две точки за пробив още в първия си сервис гейм, но българинът направи брейк на нула за 4-2, което се оказа решаващо за спечелването на първия сет, продължил 36 минути.

Тенденцията се запази във втората част и Димитров поведе бързо с 4-1. Милман, който е роден в Бризбейн се върна в мача и изравни за 4-4. Той дори поведе с 40-15 в следващия си сервис гейм. Българинът показа характер и успя да обърне гейма да направи последния пробив мача. След това, сервирайки приключи със съпротивата на съперника си.

Гришо направи 6 аса и само 2 двойни грешки.

Кей Нишикори беше съперник на Григор Димитров на четвъртфиналите на турнира в Бризбейн. Японецът, който е поставен под номер 2, победи Денис Кудла от САЩ със 7:5, 6:2 в среща от втория кръг. За Кей това бе първи мач за сезона.

Нишикори и Григор са играли пет пъти помежду си, като японецът има четири победи, припомня sportal.bg. Единственият успех на българина обаче е именно в Бризбейн. През 2017 г. той печели на финала с 6:2, 2:6, 6:3.

Японецът започна миналия сезон след дълго отсъствие поради контузия, но отбеляза изключителен прогрес през годината и завърши като номер 9 в света. Той игра финал в Монте Карло, четвъртфинал на "Уимбълдън" и полуфинал на US Open, като на двата турнира от Големия шлем загуби от бъдещия шампион Новак Джокович.

По-късно в турнира на двойки Григор Димитров и партньорът му Райън Харисън (САЩ) отстъпиха на Джо Салисбъри и Раджеев Рам (САЩ) с 2:6, 5:7 на двойки на турнира в австралийския град Бризбейн. Хасковлията излезе на корта по-малко от час, след като победи на сингъл Джон Милман, а това се отрази на играта му, пише "Блиц Спорт".

Григор сподели, че причината да играе в турнира на двойки е да натрупа повече минути на корта в началото на сезона.

Салисбъри и Рам бяха по-добри на корта и заслужено продължават в следващия кръг, докато Григор Димитров ще се насочи само към мачовете на сингъл и преследване на титлата в Бризбейн.