Слаб Литекс в кошмарно 2:2 с Миньор

• литекс-
  • миньор
Слаб Литекс в кошмарно 2:2 с Миньор - 1

Шампионът Литекс измъкна 2:2 срещу Миньор като домакин в мач от 23-ия кръг на "А" група, предаде Гонг.бг.

Късен гол от дузпа на резервата Светослав Тодоров спаси Христо Стоичков от първо поражение на кормилото на ловчалии. Равенството все пак запази шансовете на отбора да се бори за Лига Европа и го отдалечи от борбата за шампионската титла.

Двубоят започна с превъзходство на домакините, но Христо Янев, Марсело Никасио и Момчил Цветанов пропуснаха от изгодни позиции.

В 26-ата минута гостите изненадващо успяха да поведат чрез Борислав Стойчев.

Литекс опита да стигне до изравняване.

В 56-ата минута Миньор стигна до второ попадение. Фарес Брахими направи самостоятелен пробив през центъра, излезе сам срещу Пиргов и го преодоля с техничен прехвърлящ удар за 2:0 за перничани.

Само седем минути по-късно гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Илиян Илиев.

Ловчалии все пак стигнаха до попадение в 84-ата минута,когато Страхил Попов центрира от дясно в наказателното поле и Никасио с глава засече в мрежата.

В добавеното време Светослав Тодоров падна в наказателното поле на Миньор и главният рефер Стоян Денев отсъди дузпа.

Тодоров вкара от бялата точка за крайното 2:2 и лиши Миньор от четвърта поредна победа като гост в първенството.

Литекс вече има актив от 48 точки, а Миньор Перник е на десето място с 28 точки.

В същото време Лудогорец Разград постигна убедителна победа с 3:0 срещу Ботев Враца

в среща от 23-ия кръг на родната А група.

На „Лудогорец Арена“ домакините не срещнаха особени трудности срещу обезкървения състав на Антони Здравков и спечелиха след попадения на Иван Стоянов (на 2 пъти) и Емил Гъргоров.

През втората част на двубоя в игра за разградчани се появи Марселиньо, който пропусна последните 3 мача на своя тим заради контузия, а мачът ще се запомни и с 2-та наказателни удара, които главният съдия Христо Ристосков отсъди за домакините.

Победата поне временно изкачи Лудогорец на 2-ата позиция във временното класиране с 51 точки, докато Ботев Враца засега остава на 12-о място с 18 точки.