• валери-
  • дузпа

"Червените дяволи" влязоха в Топ 4

Юнайтед показа характер срещу Саутхемптън - 1

Манчестър Юнайтед победи с 3:2 Саутхемптън в интригуващ мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Така вече в 12 поредни шампионатни срещи при Оле Гунар Солскяер "червените дяволи" не познават вкуса на загубата. Благодарение на успеха над "светците" и равенството 1:1 по-рано днес между Тотнъм и Арсенал, Юнайтед се намърда в Топ 4. Тимът на Солскяер събра 58 точки и прати на петото място "топчиите", които имат 57. Саутхемптън пък е над чертата - на 17-ата позиция с 27 точки.

Първи в срещата пък поведоха "светците". В 26-ата минута Ян Валери прониза Давид де Хеа с топовен изстрел - 0:1. При този резултат приключи първата част, а през втората зрителите на "Олд Трафорд" видяха цели четири попадения. В 53-ата минута Андреас Перейра изравни с перфектен изстрел от над 30 метра. Само пет минути по-късно бразилецът изведе Лукаку в наказателното поле на гостите, а белгийският таран прати топката в обратния ъгъл на вратаря Ангус Гън за 2:1.

Джеймс Уорд-Праус вкара за 2:2 в 75-ата минута след точно изпълнен пряк свободен удар, за да последва втория гол на Лукаку в края.

"Червените дяволи" дори можеха да спечелят с 4:2, но Пол Погба пропусна дузпа.