Ювентус си гарантира осма поредна титла в луд мач

• пянич

Шампионите водят с 16 точки в класирането

Ювентус си гарантира осма поредна титла в луд мач - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Ювентус си гарантира осма поредна титла в италианското първенство след луд мач срещу Наполи с три гола, два червени картона и изпусната дузпа. Юве победи Наполи като гост с 2:1 и вече има преднина от 16 точки на върха в класирането.

Домакините останаха с човек по-малко още в 25-ата минута на мача, след като вратарят им Алекс Мерет беше изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Кристиано Роналдо пред наказателното поле. При последвалия пряк свободен удар Миралем Пянич вкара гол и даде преднина на „бианконерите”. В 39-ата минута Емре Джан вкара втори гол за Юве след изпълнение на корнер.

Второто полувреме обаче се превърна в кошмар за Ювентус, след като две минути след началото му Миралем Пянич получи втори жълт картон и бе изгонен. В 61-ата минута Хосе Кайехон вкара за Наполи и върна интригата. Последваха силни минути за неаполитанците, които обсадиха вратата на Юве и имаха няколко положения за гол, но не успяха да изравнят. Така се стигна до заключителните минути, в които Наполи получи дузпа заради игра с ръка на Алекс Сандро. От бялата точка обаче Лоренцо Инсиние пропусна. До края на двубоя домакините не успяха да изравнят и допуснаха четвърта загуба от началото на сезона в калчото.

Юве събра 72 точки и си подпечата нова титла. Вторият в таблицата Наполи има 56, докато трети е Милан с 48 точки. Доминацията на „Старата госпожа” започна през 2012 година. Оттогава насам никой не може да спре Юве. Наполи финишираше три пъти на второ място в този период.