Драмата свърши! Манчестър Сити е новият стар шампион (СНИМКИ)

• ливърпул-
  • манчестър сити-
  • юрген клоп-
  • пеп гуардиола

Ливърпул остана само на точка от върха, но момчетата на Клоп спечелиха много нови почитатели

Драмата свърши! Манчестър Сити е новият стар шампион (СНИМКИ) - 1
Снимки: БГНЕС/ЕРА

Манчестър Сити спечели титлата в английския шампионат за втори пореден и общо шести път в своята история. В двубой от 38-ия кръг "небесносините" победиха с категоричното 4:1 като гости Брайтън.

В 27-ата минута Паскал Грос центрира от ъглов удар и Глен Мъри с глава изненадващо даде аванс в полза на "чайките". Само 80 секунди по-късно Серхио Агуеро беше изведен в наказателното поле от Давид Силва и с удар отблизо реализира за 1:1.

По-силната игра на гостите продължи и те взеха аванс в 38-ата минута чрез Аймерик Лапорт, разписал се след изпълнение на корнер.

След почивката воденият от мениджъра Пеп Гуардиола състав пак контролираше събитията на терена и в 63-ата минута Рияд Марез се разписа за 3:1.

Илкай Гюндоган от фаул 18 минути преди изтичане на редовното време фиксира крайното 4:1 в полза на отбора от Манчестър.

Сити е първият тим, който спечели титлата във Висшата лига в два поредни сезона от 2008 година насам, когато първото място беше за Манчестър Юнайтед.

"Гражданите" имат актив от 98 точки на върха в крайното класиране. Брайтън запазва мястото си в елита и през следващия сезон. Ливърпул остана с една точка по-малко от шампионите, въпреки победата си с 2:0 у дома над Уулвърхямптън.

Садио Мане даде аванс за "червените" в 17-ата минута с удар от наказателното поле и асистенция на Трент-Александър Арнолд.

Домакините контролираха играта и в 81-ата минута отново Мане след подаване на Арнолд оформи крайното 2:0.

Ливърпул не е ставал шампион в Англия от 1990 година насам.