• млс-
  • ню ингланд

Шведът вкара страхотно попадение за своя ЛА Галакси

Ибрахимович напомни за себе си (ВИДЕО) - 1

Шведската звезда на Лос Анжелис Галакси Златан Ибрахимович даде заявка за гол на сезона в МЛС. Капитанът на калифорнийците вкара фантастично попадение със задна ножица при загубата на тима му с 1:2 от Ню Ингланд Революшън в мач от 16-ия кръг. Опитният голмайстор се разписа в 84-ата минута на стадион "СтъбХъб Център", с което намали резултата, след като Пенила (45) и Бънбари (60) бяха дали заслужено предимство на гостите, а веднъж и гредата спаси домакините.

Малко преди края на мача Ибрахичович си изработи положение, вкарвайки един от многото си красиви голове в своята кариена. Деветката на Галакси пое топката на гърди в наказателното поле, след което си я вдигна с десния крак между двама бранители, обърна се, и със страхотна задна ножица прати коженото кълбо под гредата. Попадението бе негово 11-то за сезона от 12 мача, като се е разписвал в девет от срещите за тима на Гийермо Скелото.

Бившият играч на Аякс, Ювентус, Интер, Барселона, Милан, Пари Сен Жермен и Манчестър Юнайтед има вече 33 гола от 39 мача в Мейджър Лийг Сокър.

37-годишният футболист и съотборниците му се разминаха с равенството в последната секунда на 96-ата минута, когато горната греда спаси гостите след удар на Полента.