• копа америка-
  • меси-
  • санчес-
  • дузпа

"Гаучосите" не успяха да победят Парагвай и са на крачка от отпадане още в групите на Копа Америка

Аржентина отново се изложи - 1

Аржентина се размина с отпадане от Копа Америка, след като завърши при 1:1 с Парагвай във втората си среща от груповата фаза на турнира.

Ричард Санчес откри за Парагвай в 37-ата минута, но Меси изравни в 57-ата от дузпа за игра с ръка на съперников бранител. Парагвай също получи дузпа само пет минути по-късно, но вратарят на "гаучосите" Армани спаси удара на Дерлис Гонзалес. До края аржентинците така и не стигнаха до 100%-ово положение за гол заради дисциплинираната игра на Парагвай в средата на терена.

Така класирането на Меси и компания за следващата фаза минава през задължителна победа над Катар в неделя, с което "гаучосите" ще бъдат сред най-добрите трети отбори, ако Парагвай се справи с вече класиралия се като номер 1 Колумбия.