13 Юли, 2019 09:11, обновена 13 Юли, 2019 09:12 2 021 3

• етър-
  • ефбет лига-
  • сезон

"Червените" завършиха наравно с великотърновците от Етър

ЦСКА започна с фалстарт сезона в efbet Лига. "Червените" завършиха 2:2 на собствен терен срещу Етър. Възпитаниците на Добри Митов и Люпо Петрович на два пъти повеждаха на "Армията" чрез Али Соу (4-дузпа) и Митко Митков (73), но Даниел Младенов (57,78) изравняваше, предава topsport.bg.

Преди началото на срещата легендата на "червените" Димитър Пенев получи подарък по случай своя 74-и рожден ден.

Домакините започнаха отлично двубоя. В 4-ата минута Петър Занев нахлу отляво в наказателното поле и бе фаулиран от Александър Дюлгеров. Главният рефер Стефан Апостолов посочи бялата точка. Зад топката застана Али Соу, който с безкомпромисен шут бе точен за 1:0.

В 12-ата минута Даниел Младенов бе оставен сам в наказателното поле на ЦСКА, но не успя да нанесе удар към вратата. Девет минути по-късно удар на Светослав Ковачев мина покрай вратата.

Опасностите пред вратата на домакините продължиха. В 23-ата минута Крум Стоянов направи двойно с Ковачев, след като премина с лекота през Фабрини, но ударът му бе спасен от Черниаускас.

В 37-ата минута Николай Бодуров комбинира със Занев, след което отправи удар, но Иванов спаси. В 43-ата минута стражът отрази удар и на Кери.

В края на полувремето гол на Соу бе правилно отменен заради засада при центрирането на Стойчо Атанасов.

Втората част започна силно за Етър. В 51-ата минута топката стигна до непокрития Йордан Апостолов на дясната греда. Халфът опита силен удар, но не намери очертанията на вратата.

В 57-ата минута "болярите" изравниха. Тиаго сбърка в опита си да изчисти топката. Кълбото стигна до Даниел Младенов, който се озова очи в очи с Черниаускас и не му остави шансове за 1:1.

Треньорският щаб на домакините пусна в игра Денис Давидов на мястото на слабия тази вечер Диего Фабрини. В 63-ата минута Христо Иванов увисна при центриране от корнер, а Чорбаджийски нанесе удар с глава, който срещна гредата.

Десет минути след това ЦСКА отново излезе напред в резултата. Влезлият преди секунди Митко Митков вкара страхотен гол. Младокът получи топката отляво и с брилянтен удар от далечна дистанция хвана Иванов неподготвен за 2:1.

"Червените" обаче не успяха дълго да задържат преднината си. В 78-ата минута Иван Стоянов с чудесен пас намери Даниел Младенов, който бе оставен непокрит от защитата на домакините. Крилото с глава успя да насочи топката във вратата за 2:2.

До края на срещата играчите на Добри Митов не успяха да създадат нищо опасно пред вратата на Етър. В същото време великотърновци трябва да съжаляват, че не стигнаха до пълен обрат. В 89-ата минута Здравко Илиев се озова сам срещу Черниаускас отдясно, но пропусна вратата.