• матош-
  • хунтелаар

Мачът между двата тима завърши 2:2 и развръзката ще е на реванша в Амстердам

Аякс и ПАОК не успяха да се победят - 1

Гръцкият ПАОК и холандският гранд Аякс завършиха 2:2 в Солун в първия си мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Така холандците, които през миналия сезон стигнаха до полуфиналите на най-престижния европейски турнир, получиха известно предимство преди реванша в Амстердам на 13 август.

Гостите поведоха още в 10-ата минута, когато след центриране на Хаким Зиеш от пряк свободен удар Димитриос Янулис прати топката в собствената си мрежа. Постепенно обаче домакините заиграха по-добре и стигнаха до бърз обрат. В 32-ата минута Чуба Акпом изравни след асистенция на виновника за първия гол в мача Янулис, а в 39-ата Лео Матош направи обрата пълен в полза на солунци.

Аякс обаче възстанови равенството в 57-ата минута, когато Фернандо Варела се опита да изчисти топката пред своята врата, но тя се отби в краката на Клаас-Ян Хунтелаар и в летя в мрежата на ПАОК за втори път в срещата. До края не липсваха интересни положения и пред двете врати, но до нов гол не се стигна.