• флашинг медоус

Уилямс и Бианка Андреску ще играят на финала на Откритото първенство на САЩ

Серина пише история в Ню Йорк (СНИМКИ) - 1
Снимки: БГНЕС/ЕРА

Шесткратната шампионка Серина Уилямс и Бианка Андреску се класираха за финала на Откритото първенство по тенис на САЩ. Поставената под номер 8 в схемата американка победи с 6:3, 6:1 Елина Свитолина на полуфиналите.

37-годишната американка ще играе в своя десети финал на "Флашинг Медоус", записвайки общо 101 победи във всичките си досегашни участия в Ню Йорк, което е изравнен рекорд на Крис Евърт.
Уилямс, която се опитва да триумфира с общо 24-ти шампионски трофей от турнирите от "Големия шлем", постигна четири пробива срещу нито един за петата поставена украинка в двубоя, продължил само 70 минути.

Американската тенисистка направи 33 печеливши удара срещу 11 в полза на Свитолина, която пропусна три точки за пробив още в първия гейм в двубоя.

Уилямс загуби последните три финала, на които игра след завръщането си на корта. През миналата година американката отстъпи в мача за титлата на Откритото първенство на САЩ срещу Наоми Осака. Преди рекордните 19 години и 362 дни по-малката от сестрите Уилямс игра за първи път финал от турнирите от "Големия шлем" и това отново се случи в Ню Йорк.

Бианка Андреску спаси сетпойнт и победи Белинда Бенчич със 7:6 (3), 7:5 и също се класира за финала на Откритото първенство на САЩ. Поставената под номер 15 канадска тийнейджърка достигна за първи път мач за титлата от "Големия шлем".

Андреску пласира 40 печеливши удара и успя да направи обрат от 1:4 и 2:5 до 7:5 във втората част на срещата с швейцарката, продължила 135 минути.

Бенчич, която заема номер 13 в схемата, пропусна шест точки за пробив в първия сет, а при 5:4 гейма в своя полза също не успя да поведе в резултата, пропилявайки сетпойнт.

Андреску е първата представителка на Канада, която ще играе финал на "Флашинг Медоус".