• класиране-
  • робърта

"Сините" победиха Ботев Враца с 3:1

Левски оглави класирането - 1

Левски срази у дома Ботев (Враца) с 3:1 в среща от 11-ия кръг на елитната ни efbet Лига и излезе начело във временното класиране преди мача на шампиона Лудогорец срещу Дунав утре в Русе. Холмар Ейолфсон (11) беше точен с глава, а Найджъл Робърта (27) удвои. След почивката Даниел Генов намали (61), а малко преди края Паулиньо (87) оформи крайния резултат. Валери Божинов бе резерва за гостите, но в 78-ата минута влезе в игра.

Двубоят започна с активна игра и от двата тима, но очаквано домакините имаха превъзходство и то бе материализирано в 11-ата минута, когато исландецът Холмар Ейолфсон засече центриран от корнер на Нашименто и откри резултата – 1:0.

„Сините“ продължиха да доминират и в 27-ата минута Паулиньо изведе чудесно Найджъл Робърта, който вкара шестия си гол за сезона и удвои аванса на домакините.

Ботев беше близо до гола, в 43-ата минута, когато Миятович спаси вратата си със сетни усилия след изстрел отдалеч на Михайлов. Секунди по-късно стражът не успя да избие топката при центрирането от корнер, но гостите не се възползваха от грешката и защитниците изчистиха топката. В последните секунди на първата част Иванов беше изритан от Михайлов, който имаше вече жълт картон, но съдията Волен Чинков не изгони халфа на гостите.

Две минути след почивката Левски пропусна да вкара трети гол. Робърта излезе сам срещу Костов под ъгъл, но този път вратарят изби удара му, а при добавката Паулиньо шутира, но Керчев изби от голлинията. Гостите продължиха да играят открито и в 61-ата минута Даниел Генов намали на 2:1 със страхотен диагонален изстрел след пас на Янков.

Пет минути по-късно Станислав Иванов направи сериозен пропуск сам срещу Костов, шутирайки над вратата. Хубчев пусна Мазурек на мястото на Райнов, а Нуно Рейш замени Нашименто и започна да играе опорен полузащитник.

Тиам удари напречната греда в 75-ата минута, когато беше изпуснат от Будинов. Три минути след това бившият нападател на „сините“ Валери Божинов влезе на терена и врачани започнаха да играят с трима чисти нападатели. Това обаче не помогна особено на Ботев и тимът от Враца инкасира трети гол малко преди края. В 87-ата минута Паулиньо подсигури трите точки за домакините.

След успеха си Левски събра 26 точки и излезе първи с 2 аванс пред шампиона Лудогорец, който утре гостува на Дунав в Русе. Ботев (Враца) е 12-и с 9 точки.