Футболист нокаутира съдия, откараха го в болница с хеликоптер

• бой-
  • нокаут
Футболист нокаутира съдия, откараха го в болница с хеликоптер - 1
Снимка: Facebook

Футболен съдия беше нокаутиран по време на мач, след като показа червен картон на един от футболистите. На подобни грозни сцени сме свикнали да ставаме свидетели по областните групи в България. Затова е изненадващо, че този път невъздържаната проява на играча се случва във вероятно най-дисциплинираната държава в Европа – Германия.

По време на мач от 11-та дивизия (Ц-Лига Дийсбург, Хесен) гостите от Те Фау Земд водят с 2:0 на Еф Ес Фау Мюнстер. В 85-ата минута 22-годишният съдия Нилс Цекала показва червен картон на №12 от домакините. Футболистът Хайри Гювен (28 г.) явно не остава доволен от решението на рефера и го удря в главата. В резултат арбитърът пада в нокаут на терена.

Нилс Цекала остава да лежи в безсъзнание няколко минути. След оказана първа помощ е откаран в болница с хеликоптер.