• левски лукойл-
  • фиба къп

"Сините" надиграха украинци

Левски Лукойл с победа в евротурнирите - 1

Левски Лукойл победи украинския Днипро с 85:78 като домакин в мач от група „F” на ФИБА Къп, пише dsport.bg. За „сините“ предстои ново домакинство в зала „Универсиада“ срещу лидера в класирането Цмоки Минск.

Топреализатор за Левски бе Брандън Йънг с 18 точки, втори финишира Чавдар Костов със 17, 14 отбеляза Райън Райт, а 12 Йордан Минчев, който има на сметката си и 8 борби.

В двубоя изобилстваха физическите сблъсъци, но не липсваше атрактивна игра и добър процент при стрелбите.

Украинците предпочитаха стрелбата от тройката и вкараха 7 още преди почивката. Въпреки това на полувремето Левски имаше актив от пет точки (45:50).

След подновяването на играта преднината на „сините“ бързо се удвои и стана 10 точки при 51:41 след добра игра в защита. Последва обаче много силна серия от страна на Днипро и в края на третата част украинците поведоха с 63:62.

Резултатът бе равен 72:72 при оставащи пет минути до края. Левски Лукойл демонстрира перфектна игра в отбрана и успя да затвори мача в своя полза с 85:78.