Публикувана: 9 Ноември, 2019 22:45
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1091
Снимка: Leicester City Football Club Facebook page
Оценка 4 от 1 гласа.

Лестър излезе на втора позиция във временното класиране на английската Висша лига, след победа с 2:0 у дома над Арсенал в среща от 12-ия кръг на първенството.

Домакините превъзхождаха ''артилеристите'' през целия мач. Преди почивката лондончани бяха значително по-равностойни, но пропуснаха своите шансове да изненадат възпитаниците на Брендън Роджърс.

В самото начало на втората част удар на Ндиди от домакините срещна напречната греда на вратата на Арсенал.

В 68-ата минута Джейми Варди откри резултата след добра атака и асистенция на Юри Тилеманс.

Четвърт час преди края Джеймс Мадисън оформи крайното 2:0 след добра асистенция на първия голмайстор в мача Джейми Варди.

Арсенал се позиционира на шесто място в класирането на Висшата лига с актив от 17 точки.

Утре лидерът в класирането Ливърпул приема шампион от миналия сезон Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед е домакин на Брайтън, а Уулвс е домакин на Астън Вила.