Капитанът донесе трета поредна победа на Ботев (Пловдив)

• етър-
  • ефбет лига

Гол от засада, Ферарио изгонен

Капитанът донесе трета поредна победа на Ботев (Пловдив) - 1

Ботев Пловдив победи Етър с 2:0 в последния мач от 17-ия кръг на Първа лига, съобщава dsport.bg. Успехът бе трети пореден за "канарчетата" след тези срещу Дунав и Левски, а в герой за тима се превърна капитанът Лъчезар Балтанов, който отбеляза и двете попадения във вратата на Христо Иванов. В средата на второто полувреме пък треньорът на пловдивчани Ферaрио Спасов бе изгонен, след като влезе в пререкание със съдийската бригада.

Ботев започна по-силно мача и още в първите минути създаде няколко опасни атаки въпреки проливния дъжд, който се изсипа над Коматево. В 9-ата минута Александър Тонев изведе Тодор Неделев в наказателното поле на Етър, но халфът не успя да преодолее Христо Иванов с удара си с левия крак. Етър опитаха на няколко пъти да изненадат съперника си, но нападателите на тима така и съумяха да сътворят по-сериозно голово положение.

В 48-ата минута Ботев поведе в резултата. Тодор Неделев центрира прострелно, след лошо избита от Христо Иванов топка, защитата на Етър не се намеси добре и тя попадна в Лъчезар Балтанов, който от близко разстояние не сгреши и отбеляза първия гол за своя тим. Малко по-късно Артьом Артюнин можеше да изравни, но ударът му с глава мина над вратата на Янко Георгиев. В 75-ата минута Антонио Вутов можеше да реши всичко в мача, след като остана очи в очи с Христо Иванов, благодарение на страхотен извеждащ пас на Тодор Неделев. Ударът на офанзивния футболист обаче не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Иван Иванов можеше да си отбележи автогол при опит да изчисти топката в корнер. В 76-ата минута, след изпълнението на ъгловия удар, Ботев вкара втори гол. Пиргов игра с глава, топката попадна в Лъчезар Балтанов, който с тяло я вкара в мрежата. Първоначално попадението не бе зачетено от съдийската бригада заради засада. Впоследствие реферите зачетоха гола, но на повторенията се видя ясно, че Балтанов наистина е зад отбраната на Етър. Докато футболистите на двата тима се разправяха със съдиите треньорът на пловдивчани Ферарио Спасов бе изгонен заради репликите си към бригадата, ръководеща мача.

По този начин Ботев събра 19 точки в актива си и се намира на 9-та позиция в класирането. Етър от своя страна е на 10-то място със 17.

Първа лига, 17-ти кръг, стадион в кв. "Коматево", Пловдив, Начало: 17:30

Ботев Пд - Етър 2:0

Голмайстори: 1:0 Лъчезар Балтанов 48', 2:0 Лъчезар Балтанов 77'

Жълти картони: Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов (Б)

Червен картони: Ферарио Спасов (Б)

Състави:

Ботев: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов - к (87 - 2. Лъчезар Балтанов), 14. Станислав Шопов (62 - 10. Антонио Вутов), 9. Тодор Неделев, 7. Александър Тонев, 92. Фернандо Виана (68 - 22. Марко Перван).
Треньор: Ферарио Спасов

Етър: 1. Христо Иванов - к, 15. Иван Иванов, 23. Александър Дюлгеров, 25. Крум Стоянов, 5. Христофор Хубчев (10 - 3. Артьом Артюнин), 31. Красимир Станоев (78 - 10. Флорент Боджадж), 22. Никола Колев, 8. Румен Руменов, 7. Милчо Ангелов, 98. Светослав Ковачев (72 - 73. Иван Стоянов), 11. Даниел Младенов
Треньор: Росен Кирилов

Съдия: Георги Димитров