Роден нападател носи победа за Шефилд Уензди

• нападател

Боруков, който игра пълни 90 минути, се разписа 10 преди края за 1:0

Роден нападател носи победа за Шефилд Уензди - 1
Снимка: Twitter

Българският нападател Преслав Боруков донесе победата с 1:0 на младежкия отбор на Шефилд Уензди (до 23 години) в дербито с връстниците от Шефилд Юнайтед. Боруков, който игра пълни 90 минути, се разписа 10 преди края. С този гол Преслав Боруков оформя един добър месец ноември, в който редовно тренираше с мъжкия тим на "Кукумявките" заедно с Алекс Хънт и Фрейзър Престън.

Победата изпраща дублиращия отбор на Уензди е на 9-о място в Северната ПДЛ-лига, но само на 6 точки от 4-ото място.

Той завърши с едно докосване центриране на Бен Хюз и така узакони превъзходството на гостите.

Още в началото на първото полувреме Боруков имаше възможност да вкара, след като получи топката на дузпата пак при пробив на Хюз, но защитникът на домакините Киърън Гордън изчисти. Здравата битка доминираше в следващите минути, но 19-годишният софиянец спечели доста единоборства и отне много топки при изнасяне на тима на Юнайтед.

В 65-ата минута партньорът на Боруков в атаката Фрейзър Престън можеше да открие резултата, но ударът му от лявото крило не намери очертанията на вратата. 10 минути преди края българският нападател донесе победата на Уензди.

"Много съм щастлив, защото това е градско дерби, а тези мачове се помнят. Разбира се, че не съм постигнал кой знае какво. Знам, че пред мене има много дълъг път и ме очаква много работа, а нивото тук е много сериозно, каза след срещата Преслав Боруков.