''Биковете'' се наместиха на 8-ата позиция във временното класиране в Серия А

Публикувана: 8 Декември, 2019 19:04
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 366
Снимка: БГНЕС/EРА

Тимът на Торино надделя над Фиорентина с 2:1 в двубой от 15-тия кръг на италианската Серия А. Головете за отбора на Валтер Мадзари отбелязаха Симоне Дзадза в 22-ата и Кристиан Ансалди в 72-ата минута. В добавеното време на срещата Мартин Касарес върна едно попадение за „виолетовите“, но за повече нямаше време.

В 22-ата минута домакините поведоха. Кристиан Ансалди центрира към Симоне Дзадза, който с глава откри.

Чак в 72-ата минута „биковете“ стигнаха до второ попадение, когато Ансалди се разписа с удар по земя от дъгата на наказателното поле.

В първата минута на добавеното време Федерико Киеза проби отлично и пусна топката успоредно на вратата, където Мартин Касерес я засече в мрежата за крайното 2:1.

С тази победа торинци се изкачват до десетата позиция с актив от 17 точки, докато Фиорентина са 13-ти с 16. В следващия кръг Торино гостува на Верона, а възпитаниците на Винченцо Монтела приемат лидера в класирането Интер.

В друг двубой по същото време Бреша се наложи като гост над СПАЛ в дербито на дъното. Единственото попадение за новаците отбеляза Марио Балотели в 54-ата минута. Домакините пък изпуснаха дузпа в 74-ата минута, когато Андреа Петаня не успя да преодолее вратаря на гостите.

По този начин Бреша се изкачва позиция нагоре и вече е 19-ти с 10 точки. СПАЛ остават последни с 9.

Сасуоло и Каляри пък направиха хубаво реми 2:2. Доменико Берарди в 6-ата и Филип Джуричич в 36-ата минута дадоха аванс на домакините, но Жоао Педро в 51-ата и Даниеле Рагатзу в 90-ата минута донесоха точката за гостите. Берарди изпусна и дузпа в 65-ата минута за Сасуоло.

В класирането „зелено-черните“ са 14-ти с 15 точки. Каляри остават четвърти към момента с 29 точки/gong.bg.