• над верона-
  • 3:2

''Бергамаските'' си осигуриха трите точки чак в 93-ата минута

Аталанта с инфарктна победа над Верона - 1

Отборът на Аталанта записа инфарктна победа в северното дерби с Верона от 15-ия кръг в Серия "А". Тимът от Бергамо стигна до успеха с 3:2 след гол в 93-ата минута. Берат Джимсити се превърна в герой за бергамаските, след като отбеляза победното попадение и донесе пълен обрат. Преди това Луис Муриел бе направил 2:2 от дузпа в 64-ата минута, след като Самуел Ди Кармине (23, 58) два пъти даваше преднина на гостите. Страхотен гол на Руслан Малиновски (44) възстанови равенството на стадион "Атлети Д'Адзури" преди почивката.

Павел Давидович от Верона беше изгонен пет минути преди края, което помогна на "нерадзурите" да стигнат до осмия си успех през тази кампания, която изведе състава на Джан Пиеро Гасперини на пето място с 28 точки. Аталанта продължава да има най-резултатната атака в калчото с 37 попадения до този момент. Второто поредно поражение остави Верона на девето място с 18 точки, предаде Спортал.