• етър-
  • ботев враца

Ботев (Враца) отмъкна точка от "Ивайло"

Eтър продължи да буксува и с новия треньор - 1

Етър и Ботев Враца не се победиха в първи мач от 20-ия кръг на българския елит, предава dsport. Срещата, играна на стадион "Ивайло", завърши 1:1. Попадението за Етър бе дело на Яни Пехливанов, а Доминик Янков вкара изравнителния гол за врачани. В края на мача Ивайло Михайлов бе изгонен от игра заради нарушение срещу Светослав Ковачев.

Бившият треньор на врачани Сашо Ангелов изгледа двубоя от трибуните.

Срещата започна доста лошо за Ботев, след като още в 10-ата секунда Илия Миланов се сблъска с опонент и Антони Здравков бе принуден да го замени. Бранителят на врачани бе изведен от стадиона с линейка, като по всяка вероятност е получил сътресение след сблъсъка.

В 29-ата минута Милчо Ангелов напредна по десния фланг и върна топката към Яни Пехливанов, който вкара първи гол за Етър при новия треньор - Петко Петков. В 56-ата минута Доминик Янков изравни резултата за Ботев Враца. Младокът изпревари Иван Скерлев и от малък ъгъл вкара за 1:1.

В 83-ата минута Ивайло Михайлов получи директен червен картон за нарушение срещу Светослав Ковачев.

В 87-ата минута Милчо Ангелов вкара втори гол за Етър, но попадението бе отменено заради засада. Във втората минута на добавеното време Мирослав Будинов предпочете да не подава на Валери Божинов, а да стреля сам и Христо Иванов спаси.

Етър - Ботев Вр 1:1

Голмайстори: 1:0 Яни Пехливанов 29', 1:1 Доминик Янков 56'

Жълти картони: Красимир Станоев 50' (Етър), Яни Пехливанов 73' (Етър), Христо Златински 85' (Ботев Вр)

Червени картони: Ивайло Михайлов 83' (Ботев Вр)

Състави:

Етър: 1. Христо Иванов, 31. Красимир Станоев, 23. Александър Дюлгеров, 77. Дино Мартинович (58' 19. Крис Гади), 84. Здравко Илиев, 25. Крум Стоянов, 73. Иван Стоянов - к, 20. Яни Пехливанов (78' 99. Ивайло Димитров), 14. Иван Скерлев, 7. Милчо Ангелов, 10. Флорент Боджадж (46' 98. Ковачев)
Треньор: Петко Петков

Ботев Вр: 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 18. Илия Миланов (2' 23. С. Мечев), 37. Венцислав Керчев, 19. Ивайло Михайлов, 8. Доминик Янков (87' 14. Мирослав Будинов), 39. Деян Иванов, 10. Петър Атанасов, 28. Христо Златински, 9. Даниел Генов, 30. Валери Домовчийски - к (90' 86. Валери Божинов)
Треньор: Антони Здравков