• висша лига-
  • уотфорд

"Мърсисайдци" победиха Уотфорд с 2:0

Салах герой за Ливърпул на "Анфийлд" - 1

Ливърпул записа победа с 2:0 срещу последния във Висшата лига Уотфорд на "Анфийлд". За тима на Юрген Клоп това е 16-ти успех в 17-те мача в първенството през сезона. След него европейският шампион поведе с 11 точки на втория Лестър, който по-късно днес приема Норич.

Герой за Ливърпул днес стана Мохамед Салах. Звездата първо откри резултата в 38-ата минута, след което подпечата победата в 90-ата.

"Стършелите" донякъде изненадаха "мърсисайдци", които бяха затруднени, но все пак класата си каза думата и победата е факт. Тя е четвърта поредна във Висшата лига.

През следващата седмица Ливърпул ще играе на Световното клубно първенство в Катар. Част от резервите, както и вторият състав, пък ще трябва да се изправят във вторник срещу Астън Вила в мач за Купата на лигата.