Хетафе превзе топ 4

След победа над Валядолид с 2:0

Публикувана: 15 Декември, 2019 15:59
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 388

Тимът на Хетафе победи Валядолид с 2:0 в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за успеха на домакините реализираха Кукурея и Родригес.

Гостите стартираха добре двубоя, като още в 3-ата минута Плано стреля над напречната греда. В 10-ата минута топката навести мрежата на домакините, но гол нямаше, тъй като играч на Валядолид беше в положение на засада.

Домакините откриха резултата в 36-ата минута, след като Молина успя да освободи пространство на съотборника си и му пусна отличен пас, а Кукурея не остави шансове на стража на гостите с точен мощен удар.

В 49-ата минута домакините нацелиха и страничната греда след удар на Кабрера с глава, който засече центриране от корнер.

Валядолид също имаше възможност да се разпише във вратата на съперника, но не сполучи, за да дойде и 82-ата минута, когато отличен пас отдясно на Мата намери в наказателното поле Анхел Родригес, който се разписа във вратата на Валядолид.

След този успех Хетафе зае временно 4-ото място в класирането с актив от 30 точки, а Валядолид е на 15-ото място с 19 точки.