• "арена армеец"-
  • софия
И Куба ни удари, 4-ти сме в Световната лига - 1
Снимка: България, БГНЕС

Българският национален отбор по волейбол не успя да надскочи себе си и се задоволи с четвъртото място в Световната лига, въпреки че бе домакин на турнира.

В двубоя за бронзовите медали пред едва 8000 зрители в „Арена Армеец“ в София допунахме загуба с тайбрек 2:3 (18:25, 25:19, 25:23, 23:25, 12:15) след като водехме с 2:1 гейма.

Така „Лъвовете" остават в подножието на почетната стълбичка за четвърти път в историята на престижната надпревара.

Куба имаше смазващо предимство на блок 16:9. В българския състав най-резултатни бяха капитанът Владимир Николов и Тодор Алексиев, завършили с по 21 точки. Роландо Сепеда пък отбеляза 22 точки в състава на Куба.