• висша лига-

Двата тима завършиха при резултат 1:1

Кристъл Палас открадна точка от Арсенал с ВАР (ВИДЕО) - 1
Снимки: БГНЕС

В ранния съботен ден се изигра лондонското дерби между отборите на Кристъл Палас и Арсенал, които завършиха при резултат 1:1. Резултатът беше открит в 13-ата минута от Пиер-Емерик Обамеянг, а в 54-ата минута резултатът бе изравнен чрез Джордан Аю.

В 67-ата минута след намесата на ВАР беше изгонен капитанът на гостите Обамеянг. И двата отбора имаха шанса да стигнат до победата в последните 20 минути, но Сократис изчисти топката от собствената си голлиния, а Никола Пепе нацели гредата на Кристъл Палас.

Мачът започна отлично за "артилеристите", които поведоха чрез своя капитан, но през втората част позволиха на домакините да изравнят още в началото на частта. Груб фаул на Обамеянг остави Арсенал с човек по-малко, но до нови попадения не се стигна.

С тази точка "орлите" остават на девета позиция с 29 точки, докато "топчиите" са десети с 28. В следващия кръг футболистите на Рой Ходжсън гостуват на Манчестър Сити, докато тези на Микел Артета приемат Шефилд Юнайтед.

В тима на домакините имаше доста кадрови проблеми заради контузии на Викотр Камараса, Патрик ван Аанхолт, Джоел Уорд, Мамаду Сако, Джефри Шлуп и Кристиан Бентеке. Лука Миливоевич пък бе наказан за тази среща. За гостите с контузии бяха Калъм Чеймбърс и Киърън Тиърни.