• серия а

Вратар в основата на точката на тима от Милано

Интер се спаси от загуба срещу Аталанта - 1
Снимки: БГНЕС

Интер се спаси от загуба при домакинството си на Аталанта. Срещата от 19-ия кръг на Серия "А" завърши 1:1. Попаденията отбелязаха Лаутаро Мартинес (4') и Робин Госенс (75'). В края на мача Луис Муриел пропусна дузпа за гостите.

Така "нерадзурите" събраха 46 точки и временно излязоха начело във временното класиране. "Бергамаските" са пети с 35 пункта.

Още след 30 секунди игра Лукаку разтресе напречната греда. В 4-ата минута по-добрата игра на Интер в началото на срещата даде резултата и Лаутаро Мартинес прокара топката между краката на Голини за 1:0.

Последваха няколко пропуска на Дуван Сапата. В 22-ата минута Паломино изби от голлинията удар на Лаутаро.

В 40-ата след пряк свободен удар Самир Ханданович изби изстрел с глава, след който настъпи хаос в наказателното поле на Интер. В него Рафаел Толой нанесе неуспешна добавка, след която Аталанта имаха претенции за дузпа за нарушение на Лаутаро срещу бразилския бранител, но те не бяха уважени.

В 55-ата минута влезлият секунди по-рано Руслан Малиновски разтресе страничната греда с мощен шут

В 75-ата минута Аталанта изравни. Робин Госенс се справи с Кандрева и успя да вкара за 1:1.

В 88-ата бергамаските получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Бастони срещу Малиновски. Ханданович обаче спаси удара от бялата точка на резервата Луис Муриел.