Манчестър Юнайтед с нова издънка

"Червените дяволи" загубиха като домакин от Бърнли с 0:2

Публикувана: 23 Януари, 2020 10:27
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 830

Манчестър Юнайтед загуби на своя стадион с 0:2 от Бърнли в мач от 24 кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" не показаха почти нищо, а гостите си тръгнаха с трите точки благодарение на головете на Крис Ууд и Джей Родригес.

В първата половина на полувремето двата тима действаха по-предпазливо, като домакините задържаха повече топката, но не успяваха да създадат положения. В 24-ата минута защитата на Юнайтед не действа особено добре при едно центриране от фаул в пеналта и позволи на Ууд да стреля с глава отблизо, но покрай вратата.

Марсиал пропусна страхотна възможност при 0:0, след като получи извеждащ пас, но не обработи добре топката. Бърнли пък издебна своя шанс и в 39-ата минута откри резултата. Бен Мий свали с глава към Крис Ууд, който от движение прати топката във вратата за 0:1.

В 56-ата минута гостите удвоиха преднината си. Ууд и Родригес размениха подавания на ъгъла на наказателното поле, след което англичанинът изстреля истински снаряд и заби кълбото в сглобката на вратата за 0:2.

Домакините опитаха натиск, но Грийнууд и Марсиал не бяха точни в опитите си. В добавеното време на срещата Люк Шоу вкара с глава топката във вратата на Бърнли, но попадението бе отменено заради нарушение в атака, а с това се изпариха и шансовете на Юнайтед за нещо повече.

Победителите от Бърнли събраха 30 точки и са на 13-о място в класирането. Отборът на Оле Гунар Солскяер е с 34 и е на петата позиция.