Севиля се приближава плахо към върха в Примера

Първа победа за тима през новата година

Публикувана: 26 Януари, 2020 10:25
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 845

Севиля записа своята първа победа в Ла Лига през новата година, пише dsport. След реми с Атлетик Билбао и загуба от Реал Мадрид сега андалусийци се справиха с 2:0 като домакини на Гранада. Мачът бе от 21-ия кръг на Примера дивисион, а след успеха Севиля запазва третото място с 38 точки, на 5 зад Барселона и Реал Мадрид, който е с мач по-малко. Гранада пък е на 12-а позиция с 27 точки.

Резултатът на „Рамон Санчес Писхуан“ бе открит още в 11-ата минута, когато Хесус Навас изпрати прехвърлящ пас към Люк де Йонг, който с глава реализира за 1:0.

Малко по-късно имаше спорна ситуация за дузпа за Гранада, но след намесата на ВАР такава не бе отсъдена.

Вместо това в 34-ата минута Севиля стигна до втория и оказал се последен гол в мача. Той бе дело на Нолито след добър изстрел покрай вратаря, дошъл след великолепен пробив на Серхио Регилон.

През втората част гостите не можаха да направят нещо впечатляващо и по-скоро Севиля бе близо до трети гол.