Браво! Наша биатлонистка грабна сребро на Световно първенство

Милена Тодорова записа голям успех

Публикувана: 27 Януари, 2020 23:05
6 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1319
Оценка 5 от 5 гласа.

Българската биатлонистка Милена Тодорова записа голям успех. Младата състезателка спечели сребърен медал в индивидуалната дисциплина на 12.5 км Световното първенство за юноши и девойки, предаде Гонг.

Състезанието се проведе в Ленцерхайде (Швейцария).

Тодорова допусна три грешки в четирите си стрелби, но бе отлична в бягането и стигна до сребърния медал.

Българката завърши на 1:07.9 минута зад победителката Анастасия Халиулина от Русия. Трета завърши швейцарката Еми Басерга.

Още две българки участваха в надпреварата. Мария Здравкова се класира на 24-о място с две пропуснати мишени и изоставане от 3:45.3 минути, а Любомира Пехливанска допусна 5 грешки в първите си две стрелби и не завърши.