• контрола

Всичко сочи към нова титла на разградчани

Плашещо силен Лудогорец в третата контрола - 1
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Лудогорец разгроми Кайрат с 6:0 в третата си контрола от лагера в Турция, предава официалният сайт на разградчани. Шампионите имаха тотално превъзходство през целия мач. Особено силно представяне направи крайния бранител Талеб Тауата, който бе заменен след 45 минути игра. Израелският защитник подаде за първите два гола за "зелените", като тормозеше отбраната на Кайрат през цялата първа част.

Клаудиу Кешеру откри резултата след 62 секунди игра, а в 38-ата Жоржиньо удвои за Лудогорец. Другите четири гола паднаха през втората част, след като Якуб Швиерчок вкара на два пъти (66 и 76), а Мавис Чибота и Димо Бакалов (68 и 70) от дузпи също се разписаха.

Почеркът на новия треньор на Лудогорец Павел Върба вече започва да си личи. До този момент в Белек Лудогорец бе записал една победа (2:0 над Висла Плоцк) и една загуба (0:2 от Пяст Гливице). Срещу Кайрат обаче разградчани бяха с класа, ако не и с две по-добри, и можеха да отбележат и още голове.

Контролата започна с гол от съблекалните за българския първенец. Антон Недялков, който действа като централен защитник, изведе с отличен дълъг пас левия бек Талеб Тауата. Той центрира отлично към Клаудиу Кешерю, който с удар от въздуха с десния крак не остави шансове на стража на Кайрат. Лудогорец продължи да доминира и след това. Последваха пропуски на Кешерю и Козмин Моци, преди в 38-ата минута разградчани да стигнат до втори гол. Отново в основата бе Тауата, който отляво центрира към далечната греда. Там Жоржиньо дебнеше и с глава вкара за 2:0, като се възползва от голяма грешка на стража на казахите Устименко.

Този път наставникът на Лудогорец Павел Върба не смени целия си тим на почивката, а замени само шестима от играчите. След около час игра бяха направени и още три рокади, като единствен Антон Недялков записа 90 минути. В 66-ата минута новото попълнение Каули пресече един лош пас в защитата на Кайсар и моментално изведе Якуб Шверчок, който нямаше проблеми да реализира сам срещу вратаря.

Две минути след това Алип фаулира Димо Бакалов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Мавис Чибота стреля в левия ъгъл на Устименко и хладнокръвно вкара четвърти гол. Втора дузпа направи Алип две минути по-късно, фаулирайки този път Станислав Манолев. Димо Бакалов с хубав удар по земя реализира пети гол. В 76-ата минута Якуб Шверчок вкара своя втори гол. Нападателят на шампионите вкара с мощен шут от границата на наказателното поле.

В 80-ата минута Ренан трябваше да прави спасяване, но Тунгишбаев с добро отиграване изчисти топката в тъч. В 83-ата минута „орлите“ направиха нова чудесна атака, но Якуб Шверчок не успя да реализира. Последва мощен шут на Чибота, но топката профуча край десния страничен стълб на Устименко.

Така Лудогорец показа нагледно, че около 3 седмици преди домакинството на Интер в първи 1/16-финал на Лига Европа, се намира в отлична форма.