Напук на проблемите Левски победи в първата контрола

• контрола

"Сините" обърнаха арменския Пюник

Напук на проблемите Левски победи в първата контрола - 1
Снимка: Официален сайт на "Левски"

„Левски“ победи с 3:2 „Пюник“ в първата си контрола през зимната пауза. Точни за „сините“ бяха Стайн Спиерингс със своето дебютно попадение в 9-ата мин., Здравко Димитров в 77-ата и Нашименто в 86-ата. За арменците се разписаха Угочукво в 12-ата и Шевчук в 73-ата от дузпа.

Срещата предостави много положения. В 6-ата минута футболист на „Пюник“ опита да центрира в наказателното поле, но топката мина покрай вратата на Николай Михайлов.

В 9-ата новото попълнение на "сините" Стайн Спиерингс вкара първия си гол със синята фланелка. Само три минути по-късно обаче арменците изравниха.

В 27-ата минута след изпълнение на корнер Мартин Райнов се намеси добре и изчисти топката от наказателното поле. Две минути по-късно изстрел на Паулиньо бе избит от вратаря Драгойевич, а след това стражът се намеси и при шут на Иван Горанов.

В 36-ата минута топката премина покрай вратата след удар на Паулиньо. Минута по-късно Симеон Славчев се озова на добра позиция, но прати топката над вратата. Натискът на "сините" продължи, като този път към вратата на Драгойевич стреля Станислав Иванов.

Втората част започна с изстрел на Хали Тиам, който обаче бе доста далеч от целта. В 55-ата минута Карташян засече топката след центриране от корнер, но Михайлов изби в корнер. След неговото изпълнение Михайлов отново се намеси добре след удар от далечна дистанция.

В 73-ата минута „Пюник“ получи правото да изпълни дузпа. Първоначално ударът на Миранян бе отразен от Иванов, но при добавката арменците дръпнаха в резултата. Три минути по-късно Нашименто стреля право в ръцете на Асланян. В 77-ата минута Здравко Димитров изравни - 2:2, а четири минути преди края Нашименто вкара с хубав гол от фаул.

"Левски": 13. Михайлов (59 – П. Иванов); 20. Миланов (К) (59 - Лозев); 22. Рейш; 70. Райнов (63 - Ейолфсон); 4. Горанов (63 - Найдено); 8. Славчев (63 - Нашименто); 23. Тиам (Юруков); 40. Спиерингс (59 - Мазурек); 7. Паулиньо (70 – Димитров); 99. Иванов (59 - Насиру); 9. Алар (58 – Костов (К)