• барса-
  • суперкупата

Кристиано Роналдо и Меси пак вкараха

Отборът на Реал Мадрид е новият носител на Суперкупата на Испания.

Тимът на Специалния Жозе Моуриньо успя да спечели мача-реванш срещу Барселона с 2:1 пред препълнените трибуни на "Сантяго Бернабеу".

"Белите" загубиха в първия сблъсък с 3:2 на "Камп Ноу", но в днешния мач доказаха, че не са по-малко класният отбор и тактически надиграха своя съперник.

Реал набързо поведе в резултата с головете на Гонзало Игуаин (11') и Кристиано Роналдо (19').

В 28-ата каталунците останаха и с човек по-малко, след като защитникът Адриано Корея си изкара червен картон.

Минута преди края на полувремето Меси върна надеждите на своите с гол от пряк свободен удар. Това обаче се оказа недостатъчно и Моутим заслужено завоюва първия си трофей за сезона, след общ резултат 4:4, но с гол повече на чужд терен.

Дебют за Кралския клуб направи новото попълнение - хърватският плеймейкър Лукаш Модрич влезе в игра в 81-ата минута на двубоя.