С тази победа Фрайбург вече има 41 точки и заема осмото място в класирането

Публикувана: 6 Юни, 2020 10:15
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 597
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Фрайбург сложи край на черната си серия от 4 поредни двубоя без победа в Бундеслигата. Домакините победиха трудно с 1:0 Борусия (Мьонхенгладбах). Двата състава си размениха по едно полувреме, но Фрайбург съумя да надхитри съперника с гол на Нилс Петерсен в 58-ата минута.

През първото полувреме гостите стояха по-добре на терена. Те владееха повече коженото кълбо и създадоха повече положения. Опасен изстрел на Аласан Плеа бе париран от Шволов в 16-ата минута. В 27-ата минута попадение на Рами Бенбасини не бе зачетено заради засада. Голям пропуск направи и Флориан Нойхаус в 38-ата минута.

Второто полувреме домакините излязоха по съвсем различен начин и грабнаха инициативата в свои ръце. Първо в 49-ата минута далечен удар на Робин Кох мина покрай гредата. В 58-ата при центриране от свободен удар Петерсен бе изпуснат от отбраната и с глава насочи топката във вратата за 1:0.

За Борусия нещата се усложниха в 67-ата минута, когато за закъсняло нарушение Плеа получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

До края Фрайбург стоя по-добре и пропусна още един сериозен шанс в 76-ата минута, когато от добра позиция Кох стреля в ръцете на вратаря. Нов голям пропуск направи и Лукас Холер в 84-ата минута, когато шутира отблизо с глава, но Ян Зомер спаси по великолепен начин.

С тази победа Фрайбург вече има 41 точки и заема осмото място в класирането. Борусия остава на четвърто място с 56 пункта.