• 1:0

''Бременските музиканти'' са на път да изпаднат от Бундеслигата

Волфсбург заби още един пирон в ковчега на Вердер Бремен - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Отборът на Волфсбург спечели с 1:0 гостуването си на Вердер Бремен в мач от 30-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Единственото попадение в срещата отбеляза Ваут Вегхорст в заключителните минути на редовното време.

Със завоюваните три точки ''вълците'' остават на 6-ото място във временното класиране. Вердер пък продължава битката си за оцеляване в германския елит. Тимът се намира на предпоследното място с актив от 25 точки.

В началните минути на двубоя отборът домакин бе по-активен и владееше повече топката. Първата по-сериозна голова опасност обаче създаде съставът на Волфсбург. В 12-ата минута Йосип Брекало стреля опасно, но не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Ваут Вегхорст успя технично да преодолее вратаря Иржи Павленка. Ударът обаче нямаше нужната мощ и Милош Велкович успя да изчисти топката преди тя да премине голлинията.

В 24-тата минута минута Джошуа Сърджант шутира от опасна позиция. На пътя на топката обаче застана Максимилиан Арнолд.

Малко повече от половин час след първия съдийски сигнал Юя Осако стреля опасно, но Коен Кастеелс успя да се намеси. В 39-ата минута топката срещна ръката на Ксавер Шлагер от Волфсбург. Главният съдия преразгледа ситуацията и в крайна сметка не уважи домакинските претенции за дузпа.

През втората част двата тима по-скоро дебнеха за грешка на противника и бяха предпазливи, така че да не допуснат гол. В 68-ата минута Лудвиг Аугустинсон изпълни пряк свободен удар, но изпрати топката на сантиметри над напречната греда. Няколко минути по-късно футболист на домакините бе съборен в наказателното поле. Последваха нови претенции за дузпа, но и този път те останаха неуважени от съдията.

Десетина минути преди изтичането на редовното време Ксавер Шлагер стреля мощно от далечна дистанция, но късметът покри Вердер Бремен, тъй като топката срещна напречната греда. Секунди след това обаче падна победният гол. Кевин Мбабу проби и пусна към Феликс Клаус, който центрира меко в наказателното поле. Ваут Вегхорст бе изпуснат от защитата на Вердер и с глава заби топката в мрежата за 1:0, с което затвори мача.

До края на мача Вердер по никакъв начин не успя да застраши вратата на съперника си.